چای به لیمو کیسه ای نیوشا
چای به لیمو کیسه ای نیوشا
0 دیدگاه
  • دارای طعمی تند و کمی تلخی
  • آرام بخش و تسکین دهنده اعصاب
  • برطرف کننده تپش قلب
  • ضد تشنج
  • ضدآسم

خرید چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا

توضیحات

چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا که به آن چای آرامش نیز می گویند از بهترین و مفیدترین نوشیدنی ها برای انسان است. چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا یک طعم تند و کمی تلخ دارد ولی در کنار اینها دارای خواص بسیاری  می‌باشد. اسانس این دمنوش هم در صنایع غذایی و تهیه انواع عطر و ادکلن بسیار پرکاربرد است. امروزه به لیمو از جمله گیاهانی است که در باغ های آروماتیک کشورهای اروپایی به وفور کشت می شود.  دمنوش چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا  یک گیاه معطر و دارویی است و از این رو خاصیت آرام بخشی دارد. مصرف روزانه آن موجب آرامش اعصاب و کاهش استرس خواهد شد. چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا مخلوطی از چای سبز نیوشا است که با ترکیب به لیمو و چای سبز، میزان آنتی اکسیدان این دمنوش پنج برابر شده. در واقع بهتر است بگوییم که به لیمو خاصیت آنتی اکسیدانی چای سبز را تحکیم می‌کند. بنابراین با مصرف روزانه چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا از خواص بی‌شمار آن بهره ببرید.

مزایای چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا

  • آرامش بخش و تسکین دهنده ی  اعصاب
  • برطرف کننده تپش قلب
  • ضد تشنج
  • ضدآسم
  • دارای طعمی تند و کمی تلخ

آرامش بخش و تسکین دهنده ی اعصاب

استرس اکسیداتیو عامل اصلی تخریب نورونی در بسیاری از اختلالات عصبی است. استرس اکسیداتیو مثل آسیب بهDNA ، افزایش اکسیداسیون لیپید و پروتئین است که عامل اصلی بیماری های تخریب نورونی هستند. بنابراین استفاده از داروهای گیاهی با خاصیت آنتی اکسیدانی برای کاهش استرس اکسیداتیو و درنتیجه کاهش تخریب نورونی می‌تواند یکی از راهکارهای درمان این اختلالات عصبی باشد. مطالعه حاضر شواهدی را فراهم می کند که بیان کننده خاصیت دارویی گیاه به لیمو در اختلالات عصبی است. در پژوهش دیگری روی موش های آزمایشگاهی مشخص شد، عصاره آبی به لیمو با سازوکاری شبیه بنزودیازپین، در موش ها اثر آرام بخشی دارد.

برطرف کننده تپش قلب

پژوهشی روی موش های آزمایشگاهی نشان می دهد، عصاره ی به لیمو می تواند به طور وابسته به دوز و مقطعی به کاهش فشار خون کمک کند و در نهایت می تواند اثر این گیاه بر کاهش اضطراب را نشان دهد. نتایج نشان داد که خاصیت تنظیم کنندگی فشار خون در این گیاه به دلیل وجود فلاونوئیدهای آن است.

خواص یکی از نوشیدنی‌های محبوب

یکی از نوشیدنی‌های محبوب و پرطرفدار در دنیا چای سبز نام دارد. این چای دارای خواص بسیاری است که اگر بخواهیم در یک جمله خلاصه کنیم، به درمان بیماری‌ها، تناسب اندام و زیبایی کمک می‌کند. چای سبز خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و از این رو از سرطان این بیماری خاص پیشگیری خواهد کرد. همچنین وجود فلوراید در این چای، سبب تقویت استخوان شده و از پوکی آن جلوگیری می‌کند. از آنجایی که خواص چای سبز زیاد است و در این مبحث نمی‌توان تمام آن را بازگو کرد.

چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا و خواص درمانی آن

برای درمان موثرتر گلودرد می توان مقداری عسل به دمنوش چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا افزود و قبل از خواب نوشید. بهلیمو باعث تسکین سردرد، سوزش معده و سوءهاضمه می شود و اگر می خواهید خود را لاغر کنید بهتر است صبح ناشتا یک فنجان چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا به همراه مقدار کمی عسل بنوشید. این معجون کمک می کند تا حوالی ظهر گرسنه نشوید. بعد از صرف هر وعده غذایی، با افزایش تری گلیسیرید خون احتمال بروز بیماری های قلبی افزایش می‌یابد. مصرف یک فنجان چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا بین وعده های غذایی روشی مناسب به منظور کاهش تری گلیسیرید و همچنین جلوگیری از لخته شدن خون است.

روش دم کردن چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا

دمنوش چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا را متناسب با علاقه خود نسبت به رنگ و غلظت چای، ۱ یا ۲ کیسه چای در فنجان یا قوری مناسب که محتوی آب جوش است، قرار دهید. پس از ۱۰ دقیقه، کیسه چای را خارج نموده و از نوشیدن لذت ببرید.

خرید چای به لیموی کیسه‌ای نیوشا

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.

0

بالا

X